e1f0711f-9b67-4967-bc39-fccc3254eeb5

Ochrana proti vtákom

Domov / Ochrana proti vtakom

Montáž ochranných sietí

Montáž hrotov proti hniezdeniu vtákov

  • Aplikácia hrotov proti hniezdeniu vtákov na rímsy, parapety, výklenky

Nálepky proti nárazom vtákov

  • Ak Vám do fasády narážajú vtáky, potom je ideálnym riešením umiestnenie polotransparentných nálepiek proti nárazom vtákov. Zabránite tak úhynu vtáctva aj znečisteniu fasády

Neželaní návštevníci

V posledných rokoch je hlavne vo väčších mestách problém s premnoženými holubmi. Stavajú si hniezda na balkónoch, či loggiách, posedávajú na parapetoch, znečisťujú sochy, átriá a fasády budov. Hlavným problémom sa stáva holubí trus. Jeden holub vyprodukuje za rok priemerne 10 – 12 kg trusu. Holubí trus spolu s perím je nebezpečný pre zdravie človeka. Kontaminuje okolie a stáva sa rajom pre vznik škodlivých mikroorganizmov, plesní a roztočov. Okrem zápachu spôsobuje rôzne alergie a infekčné choroby.

Pomôžeme Vám zbaviť sa neželaných návštevníkov. Hroty proti hniezdeniu vtáctva zabraňujú holubom možnosti pristátia na parapete či rímse. Holub si tak nebude môcť na chránenom mieste vytvoriť hniezdo, ani ho viac znečisťovať. Ochranné siete proti vtáctvu tvoria priestorovú bariéru, cez ktorú vták nemôže preletieť.

Hroty proti holubom a siete proti vtáctvu nemajú škodlivý dopad na životné prostredie a neubližujú vtákom, len im zabraňujú osídliť chránený priestor.